TOVAR V AKCII

NAJPREDÁVANEJŠÍ

arr3Interaktívny komplet A PRO-Board 78Aktuálne najpredávanejší interaktívny komplet! Odkaz na... arr3Konečne kvalitný obraz ...Prenosné interaktívne systémy

Interaktívny systém v podstate premení bielu tabuľu na veľkú dotykovú obrazovku. Človek teda vidí na tabuli presne to isté, čo na obrazovke počítača. Zároveň môže pomocou interaktívneho pera robiť na tabuli všetky úkony, ako by to robil myšou na počítači (pero má dokonca tlačidlá podobné tým na myši).

Veľkou výhodou tohto systému je možnosť prenášania a inštalácie jedného zariadenia v rôznych učebniach. Stačí, aby v danej učebni bol projektor a počítač (v prípade notebooku si samozrejme aj počítač jedoducho prenášate so sebou). Takýmto spôsobom sa ľahko sprostredkuje pútavá výučba, či firemná prezentácia.

Celý systém teda pozostáva z nasledujúcich súčastí, ktoré je nutné si zakúpiť osobitne:

1. Obyčajná biela tabuľa, či iná pevná biela plocha

Je nutné, aby bola tabuľa biela. Veľkým uľahčením je, ak je táto tabuľa zároveň magnetická, pretože interaktívny systém (bod č.2) sa na tabuľu uchytí len pomocou zabudovaných magnetov. Ak tabuľa magnetická nie je, interaktívny systém sa môže pripevniť pomocou obojstrannej lepiacej pásky, ktorá je taktiež jeho súčasťou, alebo prísavkami (záleží od zakúpeného modelu). V tomto prípade je trošku sťažená jeho prenosnosť, ktorá je jeho najväčšou výhodou.

2. Prenosný interaktívny systém

Je najmenšou súčasťou celého systému. Skladá sa z prenosnej škatuľky, ktorá sa pripevňuje na bielu tabuľu (ak je magnetická, tak pomocou zabudovaných magnetov, ak magnetická nie je, tak len pomocou obojstrannej lepiacej pásky, alebo prísaviek), ďalej z interaktívneho pera, ktorým ovládate všetky prvky na tabuli, ktoré Vám premieta projektor (bod č.3) z počítača (bod č.4) a nakoniec z inštalačného CD, pomocou ktorého celý systém nainštalujete a nakalibrujete. Školiteľ škatuľku prichytí na tabuľu, zapojí do USB portu počítača (tento úkon trvá asi 15 sekúnd). Následne spustí kalibráciu v pravom dolnom rohu Windows plochy (je to jednoduchý postup trvajúci asi 20 sekúnd). Teraz môže začať naplno pracovať. Ak sa s tabuľou, škatuľkou a projektorom nehýbe, tak kalibrácia už nie je v budúcnosti nutná. Výučbové a prezentačné pogramy je potrebné zakúpiť si osobitne.

3. Projektor

Projektor, alebo nazývaný aj dataprojektor, premieta na tabuľu všetko, čo sa nachádza na obrazovke počítača. Nutnosťou je samozrejme zabezpečiť jeho káblové pripojenie k počítaču.

4. Klasický počítač, alebo notebook

Celý výučbový program, prezentáciu, či projekt premietate priamo z počítača. Cez pripojený projektor sa obraz premieta na bielu tabuľu s pripevneným interaktívnym systémom a ovláda sa interaktívnym perom.

 

NTUzNj